MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI Z PHOTONEM W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W MORYNIU

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto, które obchodzimy 15 września.  Historia tego dnia rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot” (Kropka). Jest to opowiadanie o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować oraz wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W spotkaniu udział wzięły dzieci z klasy III  (opiek. p. Dorota Pietrzak). Po zapoznaniu się z historią dziewczynki Vashti, uczniowie odpowiadali na pytania oraz wykonywali zadania związane z kropkami. Następnie klasa poznała zasady kodowania i programowania robota edukacyjnego Photon. Za jego pomocą dzieci tworzyły figury geometryczne, zmieniając przy tym kolor i dodając dźwięki. Na zakończenie każde dziecko za pomocą robota rysowało swoją kropkę na plakacie.

Dziękujemy uczniom oraz wychowawcy za zaangażowanie podczas zajęć i kreatywnie spędzony czas.

bibliotekarz
Magdalena Kiełbasa