ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ w tym roku pod hasłem “Poznaj swoich sąsiadów”

Zapraszamy do udziału w VI edycji rajdu rowerowego ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018. Tegoroczna eskapada odbędzie się pod hasłem “Poznaj swoich sąsiadów” – z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Sąsiada.

Start rajdu g. 11.00 z Placu Wolności w Moryniu. Miłośnicy książek i rowerów wyjadą z miejscowości Moryń, następnie przez miejscowość Macierz dojadą do Bielina (tam krótki postój, podczas którego zostanie przedstawiona historia miejscowości), potem drogą przez las pojadą do Gądna i dalej przez las do miejscowości Mirowo,  gdzie odbędzie się piknik przy ognisku oraz gry i zabawy integracyjne. Trasa rajdu wyniesie ok. 20 km.

Gościem specjalnym imprezy będzie p. Kazimiera Kalita-Skwirzyńska (autorka wielu  opracowań i monografii, m.in. o Moryniu), która przedstawi wszystkim historię miejscowości Mirowo i jago zabytków.

Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie – 10 czerwca, zbiórka na rynku moryńskim przy  Biurze Geoparku, godz. 10.30.

Miejski Ośrodek Kultury