Podsumowanie Biegu w Moryniu, festynu sportowo-rekreacyjnego oraz Wieczoru z Kabaretem.

Jedną z imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu w minionych dniach był Wieczór z Kabaretem, którego gwiazdą tegorocznej edycji był kabaret CHYBA. Na scenie zlokalizowanej na boisku sportowym w Moryniu, znana wrocławska formacja zaprezentowała najnowsze, premierowe i znane już z TV skecze oraz dowcipy z zaskakującymi, niebanalnymi puentami. W supporcie gwiazdy wieczoru wystąpił zespół Hairy Legs z Kostrzyna n/O, rozgrzewając widzów bardzo energetycznym brzmieniem własnych utworów oraz ciekawą aranżacją znanych przebojów muzycznych. Zarówno koncert muzyczny jak i występ kabaretu odbył się 24 lipca br. po turnieju piłkarskim pn. „Moryński Rak 2021”.

Największym tegorocznym wydarzeniem promującym gminę Moryń był XXI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko oraz festyn pn. „Sport i rozrywka”, które odbyły się 31 lipca br. W zawodach na dystansach 4 i 15 km łącznie wzięło udział 186 zawodników.
W kategorii generalnej w biegu na 15 km wśród kobiet zwyciężyła Beata Białek z czasem 01:05:11, miejsce II Steffi Skara, miejsce III Aneta Orawiec. Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Pańko z czasem 00:53:43, miejsce II Andrzej Kubler, miejsce III Jacek Szymańczuk. W biegu na 4 km w kategorii kobiet zwyciężyła Klaudia Gredka z czasem 00:14:24, miejsce II Paulina Drożdżewska, miejsce III Anna Kaczmarek. Najlepszymi zawodnikami z Gminy Moryń okazali się: wśród pań – Angelika Kurkowska, Dorota Juzyszyn, wśród panów – Hubert Kwiecień, Emil Karczewicz i Marcin Kurkowski.

W godzinach popołudniowych odbyły się zabawy animacyjne dla najmłodszych, występy lokalnych młodych artystów MOKu oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych centrów kultury w Dębnie i Chojnie. Gwiazdą estrady był zespół D-Bomb, polska grupa wokalno-taneczna z 25-letnim stażem scenicznym, reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od 2009 r. disco polo w nurcie dyskotekowym tego gatunku. Zabawę dla wszystkich poprowadził dj Góral.

Podziękowania.

Za pomoc w realizacji wydarzeń Dyrektor MOK w Moryniu składa serdeczne podziękowania:

• dyrekcji i pracownikom ZGKiM w Moryniu,
  • dyrektorowi Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztofowi Jazowi
  • Małgorzacie Jaz, Małgorzacie Szczepańskiej z ZS w Moryniu
  • Piotrowi Ratańczukowi – Firma Handlowo-Usługowa P.H.U. „Dom” Moryń
  • Sławomirowi i Ewie Szpejnom – Pizzeria Pod Rakiem w Moryniu
  • Ochotniczej Straży Pożarnej Moryniu, Starym Objezierzu i Witnicy
  • Naczelnikowi Wydziału Prewencji i funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Chojnie,
  • Komendantowi i funkcjonariuszom Posterunku Straży Leśnej w Mieszkowicach
  • Kołu LOK – Dzik w Moryniu
  • Sławomirowi Jaskowi – pilot biegu