Wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet i Dnia Sołtysa

Życzeniami złożonymi przez Burmistrza Morynia Józefa Piątka, wszystkim Paniom oraz Sołtysom z okazji ich święta, rozpoczął się niedzielny koncert 11 marca, w sali moryńskiego Geoparku. Podziękowania za dotychczasową pracę społeczną, złożono również na ręce przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie Gminy Moryń.

Na scenie muzycznej zaprezentował się Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” ze Szczecina, obchodzący w tym roku 40-lecie swojego istnienia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to jeden z dwóch zespołów harmonijkowych, działających na terenie całego kraju. W szerokim repertuarze posiada kilka godzin różnego rodzaju muzyki w autorskich opracowaniach na koncertowe harmonijki ustne (chromatyczną, akordową i basową), począwszy od klasyki przez jazz, swing, muzykę latynoamerykańską, filmową, pop, aż po szanty.„…to był prawdziwy majstersztyk…”, „…niesamowity, wyjątkowy, nieprawdopodobny i zachwycający…” – tak skomentowała występ zespołu po koncercie publiczność.  Bisom nie było końca.

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się KABARET REWERS z Zielonej Góry, który swoim programem rozbawił publiczność do łez. Rewers to grupa nowa, a zarazem doświadczona. Kabaret  jest połączeniem 20 – letniego doświadczenia Janusza Rewersa (z Kabaretu CIACH) i Andrzeja Kłosa, z talentem, energią, spontanicznością Anny Olechnowicz-Lachowskiej i Macieja Wojciechowskiego. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że to jedyna taka grupa na polskiej scenie kabaretowej, gdzie spotkały się różne pokolenia artystów i jest to mieszanka kabaretowo-wybuchowa.

Oprócz prezentacji swojego autorskiego programu, komicy swoim występem nawiązali również do minionych  wydarzeń w miejscowości Gądno. Zaprezentowali również znane z telewizji skecze przedstawiane wcześniej przez Kabaret Ciach, wplecione w całkiem nowy, przezabawny, a momentami zwariowany program.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, który składa serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz publiczności za wspaniałą frekwencję.

Miejski Ośrodek Kultury