X wystawa prac grupy plastycznej „Piąty wymiar”

W sobotę 21 października w sali widowiskowej moryńskiego Geoparku odbył się wernisaż kolejnej, już X wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar”, działającej w Miejskim Ośrodku Kultury  w Moryniu. Wystawa nosiła tytuł „Wariacje na temat…”, co pozwoliło na zaprezentowanie obrazów o bardzo zróżnicowanej tematyce  i wykonanych w różnych stylach, charakterystycznych dla poszczególnych twórców.

Jak zwykle członkowie grupy zadbali o ciekawy program wernisażu – tym razem główną atrakcją wieczoru  był zbiorowy portret artystów, malowany  w trakcie imprezy na oczach publiczności. W roli malarzy tworzących portret wystąpili zaproszeni na jubileuszową wystawę wszyscy dotychczasowi instruktorzy grupy tj. panie  Beata Dziedzic-Szewczyk, Małgorzata Matecka, Maja Rumbuć oraz pan Tadeusz Andrzejewski, który wcielił się także w postać tajemniczego malarza witającego w holu przybywających na wystawę gości.  Jak na jubileusz przystało w  programie  wernisażu  znalazło się również miejsce na wspomnienia przedstawione w formie fotograficznego reportażu ze wszystkich dziewięciu poprzednich wystaw, ukazującego rozwój naszych umiejętności plastycznych, zmiany w składzie grupy oraz doskonalenie organizacji wystaw.

Była to także okazja do pożegnalnego wspomnienia naszej koleżanki Gieni Szeremety, tragicznie zmarłej w czerwcu bieżącego roku,  która była  członkiem naszej  grupy od początku jej działalności. Na sobotniej wystawie znalazły się także Jej ostatnie obrazy, w tym obraz już niedokończony.

Bardzo miłym momentem wernisażu były kwiaty i gratulacje od Burmistrza Morynia, pana Józefa Piątka, który życzył moryńskim twórcom wielu sukcesów oraz dalszego rozwoju, a także kwiaty, upominki i ciepłe słowa od licznie przybyłych na wystawę gości.

Za życzliwość i wspaniałą atmosferę , za dobre słowa i życzenia –  także napisane wierszem! –  dziękujemy wszystkim naszym gościom. Naszym dotychczasowym instruktorom i nauczycielom  dziękujemy za to, że cierpliwie i z zapałem dzielili się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu X jubileuszowej wystawy, szczególnie serdecznie pani Marcie Cacek –  dyrektorowi MOK w Moryniu oraz panu Maćkowi Molendzie.

Członkowie Grupy Plastycznej „Piąty wymiar”:

• Jadwiga Fragstein-Niemsdorff
  • Beata Dziedzic-Szewczyk