XI Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia „#BIBLIOTEK@” – już za nami !

W czwartek 28 listopada 2019 w Moryniu odbyła się XI edycja turnieju recytatorskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu. Konkurs zapoczątkował cykl działań związanych z obchodami 70-lecia moryńskiej biblioteki, a tegoroczne hasło turnieju brzmiało „#Bibliotek@”.

Rywalizacja przeprowadzona była w trzech kategoriach wiekowych: kl. III-V, kl. VI- VIII Szkół Podstawowych oraz Dorośli – w sumie 26 uczestników z Mieszkowic, Brwic, Troszyna, Piaska, Dębna i Morynia. Do kategorii Dorośli nikt się nie zgłosił.

Jury w składzie: przewodnicząca Jadwiga Fragstein-Niemsdorff (Moryń), Krystyna Leddin (MBP Chojna) oraz Danuta Musiałowska wyłoniły następujących laureatów:

w kategorii klas III – V SP:

• miejsce I – Maria Paluch (Szkoła Podstawowa w Piasku, instr. Justyna Piasecka)
  • miejsce II – Karina Juszczak (Szkoła Podstawowa w Brwicach, instr. Małgorzata Iżak)
  • miejsce III – Julia Makówka (Zespół Szkół w Moryniu, instr. Anna Moszkowska)
  • wyróżnienie – Natalia Tobuch (Szkoła Podstawowa w Troszynie, instr. Ewa Mazurkiewicz)
  • wyróżnienie – Giannis Podgórny (Zespół Szkół w Moryniu, instr. Benedykta Mularczyk)

w kategorii kl. VI – VIII SP

• miejsce I – Wiktoria Kurdzieko (Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, instr. Joanna Cytrynowicz)
  • miejsce II – Wiktoria Szacht (Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, instr. Joanna Cytrynowicz)
  • miejsce III – Wiktoria Kmiotek (Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, instr. Joanna Cytrynowicz)
  • wyróżnienie – Kacper Mielnik (Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, instr. Joanna Cytrynowicz)

W tegorocznym turnieju jury nie przyznało nagrody Grand Prix – Pucharu Burmistrza Morynia.

Okolicznościowe statuetki oraz nagrody książkowe wręczył

przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztof Konecki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a instruktorom i opiekunom bardzo serdecznie dziękujemy.

Marta Cacek dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury