26 Finał WOŚP 2018 w Moryniu – podsumowanie

“Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – pod takim hasłem odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Moryń rozpoczął „granie” w sobotę 13 stycznia V biegiem  pod nazwą „Policz się z cukrzycą”, podczas którego zebrano 1303 zł. W biegu wzięło udział 50 zawodników. W niedzielę 14 stycznia od rannych godzin wolontariusze z Zespołu Szkół w Moryniu prowadzili zbiórkę pieniędzy.  W sali gimnastycznej ZS odbył się XIII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia, podczas którego siatkarze również kwestowali na rzecz WOŚP. Spośród drużyn biorących udział w zawodach zwyciężyła „Wataha” z Chojny, II miejsce “Familia”, III miejsce Moryń .

            Jak co roku, w godz. od 16.00 do 20.00 w sali Geoparku odbywało się „wielkie granie” czyli koncerty, pokazy, licytacje i zabawy przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury, m.in. zorganizowano strefę malucha, a w niej: warsztaty literacko-plastyczne oraz malowanie twarzy. Na scenie muzycznej zaprezentowali się wokaliści i zespoły z MOK w Moryniu.  Największą atrakcją wieczoru był pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Łukasza Podymskiego, który zgromadził ogromną publiczność. Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków zwanym „światełkiem do nieba”.

            Zlicytowano prawie wszystkie przedmioty przekazane na finał, m.in dwa Złote Serduszka, za które uzyskano kwoty 500 oraz 700 zł podarowane przez pracownię MEJP z Chojny.

            Kwota zebrana podczas koncertowania w Geoparku to 5.615,40 zł. Łącznie w gminie Moryń zebrano kwotę  17.530,93 zł i 459,61 euro

Podziękowania:

            Sztab WOŚP w składzie: Krzysztof Jaz (szef sztabu), Ilona Włodarczyk, Anna Fira i Ewa Ziętek oraz panie Beata Dziedzic-Szewczyk, Małgorzata Jaz i Katarzyna Dudek dziękują uczestnikom biegu i turnieju siatkarskiego, wolontariuszom i ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprez, a wśród nich:

Wojciech Marciniak – przygotowanie i organizacja biegu, Jacek Górny – sędzia główny Turnieju Piłki Siatkowej, Ryszarda Dudzińska – przygotowanie wspaniałej grochówki dla uczestników turnieju siatkarskiego i wolontariuszy.

            Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, a są to:

Pracownia Złotnicza MEJP – Jarosław Powaga, Burmistrz Morynia Józef Piątek, dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztof Jaz, Radosław Paszko – Automaster, Paulina Płonka-Jeremicz – Gabinet Kosmetyczny „Madam Silk”, Ewa Fidos – firma „Sprytna Ewa”, Beata Młynarczak – „Pasje Beaty”, Monika , Arkadiusz, Rozalia i Martyna Rogalscy, Barbara Sobolewska, Małgorzata Dorożyńska – „Yoga Studio”, Elżbieta Grygorcewicz, Barbara Potyraj-Janicka, Renata Jasnos – sklep wielobranżowy w Moryniu, Anna Rumbuć, Katarzyna Łyczko, Teresa i Jan  Marandowie, Jadwiga Fragstein-Niemsdorff, Magdalena Susicka-Choim, Beata Batalińska – Apteka „Lawenda”, Anna Fira, Marta Jaz, Danuta Piątkowska,  Marta Makówka – „Salon stylizacji paznokci” w Moryniu, Katarzyna Kupczyk, Anna i Wojciech Wołodźko – sklep „Skarbiec u Ani”, Alicja Legędź, Elżbieta Serafińska, Marlena Kołaczyk, Ewa Szpejna, Anna Podgórna,   Wojciech Marciniak,  Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu, grono pedagogiczne z ZS w Moryniu, uczniowie ZS w Moryniu, Koło Gospodyń w Bielinie, Koło Gospodyń w Witnicy, Koło Gospodyń w Przyjezierzu,  wokaliści z MOK w Moryniu oraz koleżanki i koledzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Szczególne podziękowania składamy Piotrowi Suchomskiemu za przygotowanie nagłośnienia.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu