27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Moryń 2019 – podsumowanie

„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” – pod takim hasłem odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Moryń rozpoczął „granie” w sobotę 12 stycznia – 6. moryńską edycją biegu pod nazwą „Policz się z cukrzycą”, podczas którego zebrano 777zł i 2 euro. W biegu wzięło udział 25 zawodników.

W niedzielę, 13 stycznia od godzin rannych wolontariusze z Zespołu Szkół w Moryniu prowadzili zbiórkę pieniędzy. W sali gimnastycznej ZS odbył się 14. Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów
o Puchar Burmistrza Morynia, podczas którego siatkarze również kwestowali na rzecz WOŚP.  Zebrano kwotę 302,75 zł. Spośród drużyn biorących udział w zawodach zwyciężyła „Wataha” z Chojny, 2 miejsce – Bielin, 3 miejsce – „Tymek” i 4 – „Szerszenie”.

O godz. 16.00 w sali Geoparku rozpoczęło się „wielkie granie” czyli koncerty, pokazy, licytacje i zabawy przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Najmłodsi mogli bawić się
w „strefie zabaw” (warsztaty plastyczne oraz malowanie twarzy).  Na scenie muzycznej zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Moryniu oraz wokaliści
i zespoły z MOK w Moryniu. Po występach dzieci i młodzieży, na scenie zaprezentowali się dorośli. Jako pierwszy wystąpił Piotr Suchomski z repertuarem Pawła Domagały i Korteza, następnie  moryńskie Trio Akordeonowe z koncertem światowych przebojów muzyki instrumentalnej. Odbył się również pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej ze szkoły ASTRA w Szczecinie. Między koncertami miały miejsce licytacje, prowadzona była sprzedaż ciast upieczonych przez grono nauczycielskie ZS w Moryniu oraz osoby indywidualne. Zlicytowano  prawie wszystkie przedmioty przekazane na finał, m.in dwa złote serduszka, za które uzyskano kwoty 400 zł oraz 1000 zł, podarowane przez pracownię MEJP w Chojnie. Kwota zebrana podczas koncertowania w Geoparku to 6476,00 zł.

Łącznie w gminie Moryń zebrano kwotę  16837,48 zł i 224,05 euro

Podziękowania:

Sztab WOŚP w Moryniu: Krzysztof Jaz, Anna Fira, Ilona Włodarczyk, Ewa Ziętek, Leokadia Łyczakowska, Małgorzata Jaz składają serdeczne podziękowania uczestnikom biegu i turnieju siatkarskiego, wolontariuszom i ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprez, a wśród nich:

Jacek Górny – sędzia główny XIV Turnieju Piłki Siatkowej,  Małgorzata Jaz – obsługa biegu w biurze zawodów, Tadeusz Brzozowski, Lech Garus, Kazimierz Wokrój – przygotowanie ogniska, terenu “Rybakówki”, namioty. Tatiana Kulis, Irena Graca –  przygotowanie grochówki  i ciasta dla zawodnikówi wolontariuszy.   Uczestnictwo w zawodach sportowych oraz  wręczenie medali Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu  Krzysztof Konecki. Strażacy z OSP Moryń – zabezpieczenie biegu, dyrekcja i pracownicy MOK w Moryniu Piotr Suchomski, Małgorzata Wardęga – projekty medali, dyplomów.

Wolontariusze:

Maciej Wojdyła, Lucjan Dumicz, Adriana Graca, Malwina Kalandyk, Patryk Kościelny, Nikola Grodecka, Paulina Michałowska, Kinga Mądzelewska, Amelia Drężek, Marika Wermuth, Mateusz Smiśniewicz, Wanesa Gajowa, Wiktoria Trochimiuk, Julia Klaś, Mikołaj Domaradzki, Maciej Ostrowski, Michał Ratańczuk, Wiktoria Mikołajek, Weronika Kotecka, Klaudia Markiewicz, Hanna Strelczuk, Jessica Cewka, Katarzyna Sosulska, Aleksandra Brodacka, Hanna Potapińska, Marta Kwiecień, Alicja Budzyń, Wiktoria Jaworska, Alicja Dziedzic, Kamil Zboch, Mikołaj Baran, Monika Strelczuk, Karolina Markiewicz, Wiktoria Wiergowska, Mikołaj Stryjek, Kinga Rozkrut, Jakub Woźniak, Małgorzata Jaz, Karolina Cempa, Małgorzata Wardęga.

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcomi osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, a są to:

Jarosław Powaga – Pracownia Złotnicza MEJP w Chojnie, Burmistrz Morynia Józef Piątek, dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztof Jaz, Ewa Fidos –  „Sprytna Ewa”, Beata Młynarczak – „Beaty pasje”, Radosław Paszko – Automaster, Paulina Płonka-Jeremicz – gabinet kosmetyczny „Madam Silk”, Barbara Sobolewska, Małgorzata Dorożyńska – „Yoga Studio”, Aleksandra Dziadkiewicz – salon kosmetyczny „Strefa Urody” oraz Aleksandra Kopaczel – salon fryzjerski „Strefa Urody”, Beata Batalińska – Apteka „Lawenda”, Renata Jasnos – sklep „Remi” w Moryniu, Anna Rumbuć, Katarzyna Łyczko, Teresa  Maranda, Jadwiga Fragstein-Niemsdorff, Maryla i Marek Szynklewscy, Anna Fira, Iwona Mandziej, Marta Jaz, Sylwia Gajowa, Ewa Paszko – Salon fryzjerski „Złoty włos”, Danuta Sowińska – „Securatus” w Moryniu, Maria Susicka, Danuta Piątkowska i Katarzyna Potapińska, Anna Wołodźko – sklep „Skarbiec u Ani”, Marlena Kołaczyk,  Anna Podgórna, Kamila Fedorowska, Jolanta Piątek, Beata Dziedzic-Szewczyk, Krzysztof Konecki, sklep ogrodniczy „Mak. Art. ogrodniczo – nasienne” w Chojnie, Sylwia Waliczek – Księgarnia w Moryniu, Aneta Korman-Matoszko i Krystian Matoszko, Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu, grono pedagogiczne  Zespołu Szkół w Moryniu – wyśmienite ciasta, uczniowie ZS w Moryniu, wokaliści z MOK w Moryniu oraz koleżanki i koledzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Szczególne podziękowania składamy Piotrowi Suchomskiemu za  świetny występ sceniczny oraz obsługę techniczną imprezy.

Ponadto, za ogromne zaangażowanie, przygotowanie sceniczne, wspaniałe stroje – dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych paniom: Katarzynie Korotkiewicz, Alinie Serafińskiej, Katarzynie Łyczakowskiej, Sylwii Gumulak, Aleksandrze Kulas, Angelice Klonowskiej, rodzicom i dzieciom z grup: Żabki, Pszczółki, Słoneczka, Biedroneczki, Sówki i Motylki. Dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu, miniona impreza  przybrała bardziej kolorowy i radosny wymiar.