Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” – W. Szymborska

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się okazją zaproszenia dzieci do Biblioteki Miejskiej w Moryniu. Uczestnikami spotkania były przedszkolaki z grupy Żabek oraz kl. O Motylków wraz z opiekunami p. A. Klonowską i p. K. Korotkiewicz.

Do akcji chętnie włączyła się p. Maja Rumbuć – instrukor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, która przeczytała najmłodszym opowiadanie Ireny Landau „Reksik”. Dzieci z uwagą i skupieniem wysłuchały czytanego tekstu, oraz chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania uczestnikom za udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

W Polsce Dzień Głośnego Czytania ma już swoją 16-letnią tradycję. Został ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci. Dzień ten jest okazją do podkreślenia wielu zalet głośnego czytania dzieciom m.in. wzbogacanie słownictwa, rozwijanie wyobraźni.

Magdalena Kiełbasa
Miejska Biblioteka Publiczna
w Moryniu