“Do trzech razy sztuka” spektakl z okazji Dnia Kobiet

Burmistrz Morynia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu serdecznie zapraszają na spektakl pt.: „Do trzech razy sztuka” z okazji Dna Kobiet. 14 marca 2020 r. w sali Geoparku w Moryniu o godz. 18:00.

Do trzech razy sztuka” na podstawie sztuki pod tytułem „Przyjaciel” autorstwa spółki dramaturgów Konstantego Ciciszwili i Janusza Wasylkowskiego to kolejna propozycja z bogatego repertuaru polskiej literatury dramatycznej. Autorzy dają okazję aktorom w inteligentnie napisanej sztuce prezentacji szerokiego wachlarza umiejętności zawodowych. Dla publiczności zaś są okazją obserwacji bogatych rysów psychologicznych postaci i w niebanalny sposób nakreślają postawy życiowe bohaterów. Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze. W rolę niekonwencjonalnych przyjaciół wciela się znakomity, aktorski duet: Adam Dzieciniak i Michał Janicki.

PODCZAS WYDARZENIA OBOWIĄZUJE DEZYNFEKCJA RĄK, ZACHOWANIE DYSTANSU ORAZ NAKAZ NOSZENIA MASECZEK. NALEŻY STOSOWAĆ SIĘ DO AKTUALNYCH ZALECEŃ.