DZIEŃ SENIORA 2017 – radość, zabawa i wzruszenie.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym, m.in. 20 października Europejski Dzień Seniora, 14 listopada przypadł Światowy Dzień Seniora, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

I taką właśnie „drugą młodość” przeżywali seniorzy w ostatnią sobotę – 25 listopada br. – podczas zabawy integracyjnej w sali moryńskiego Geoparku. Wyjątkowy koncert Tadka Wasilewskiego, niepowtarzalny „występ – niespodzianka” wokalistów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, przygotowany przez inst. Ewę Kwiecień oraz wspólna zabawa sprawiły, że na twarzach seniorów zagościł uśmiech, wzruszenie i oczarowanie wydarzeniem. Nie zabrakło życzeń,   m.in. od przedstawicieli władz Morynia burmistrza Józefa Piątka i radnego powiatowego Henryka Kaczmara. Wzniesiono również toast za zdrowie seniorów.

Organizator imprezy Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej uroczystości.

Dziękujemy:

  • za przepyszne wypieki paniom z Kół Gospodyń z Witnicy, Bielina i Przyjezierza, osobom indywidualnym, paniom z Moryńskiego Klubu Seniora,
  • małym artystom sceny muzycznej z MOK: Idze Zelmachowicz, Hani Wołodźko, Agatce Kwiecień, Julce Makówce oraz ich rodzicom (za opiekę i pomoc organizacyjną),
  • rodzeństwu Marcie i Hubertowi Kwietniom za niezwykły występ poetycki,
  • dzieciom z Klubu Małego Artysty za piękną dekorację.

Ponadto dyrekcja MOK bardzo dziękuje koleżankom i kolegom z MOK za pomoc w organizacji uroczystości.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu