III Marsz Świąteczny Nordic Walking 2018 i Jarmark Bożonarodzeniowy

16 grudnia br. na moryńskim rynku odbył się jarmark świąteczny, zorganizowany z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcją jarmarku był III Marsz Świąteczny Nordic Walking na dystansie 4 km. W związku z tym, iż charakter zawodów był czysto rekreacyjny, udział w nim wzięli  zarówno dorośli jak i dzieci.

Podczas kiermaszu prowadzona była tradycyjnie sprzedaż pięknie wykonanych ozdób świątecznych, odbył się również kiermasz książek dla dzieci i dorosłych. Wśród słodyczy górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki i makowce. Dla wszystkich uczestników świątecznego kiermaszu przewidziany był poczęstunek w postaci barszczu z pierogami i krokietami. Otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Morynia Józef Piątek, który na koniec złożył wszystkim mieszkańcom, wystawcom i uczestnikom marszu świąteczne życzenia. W sali Geoparku odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i zespołów Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod okiem instr. Ewy Kwiecień. Najmłodszym organizatorzy przygotowali wielką niespodziankę – pokazy led-show – w wykonaniu animatorów z firmy „Światłogień” ze Szczecina. Nie zabrakło także wizyty św. Mikołaja z workiem słodyczy.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w imprezie. Dziękujemy wszystkim wystawcom – firmom i osobom prywatnym. Za pomoc organizacyjną ogromne podziękowania kierujemy do Piotra Suchomskiego, dyrekcji
i pracowników ZGKiM w Moryniu, prezesa Koła LOK DZIK w Moryniu Marka Kuriaty oraz strażaków z OSP w Moryniu, Starym Objezierzu i Witnicy; dziękujemy także funkcjonariuszom
z Komisariatu Policji w Chojnie. Za przygotowanie poczęstunku wielkie podziękowania składamy Jerzemu i Grażynie Januszczakom, Elwirze Magdowskiej(Bar Imbir), Ewie i Sławomirowi Szpejnom (Restauracja „Pod Rakiem”).

Miejski Ośrodek Kultury