Jarmark Bożonarodzeniowy i IV Marsz Świąteczny Nordic Walking 2019

W minioną niedzielę 15 grudnia br., podobnie jak w wielu sąsiednich miejscowościach, również w Moryniu odbył się kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcją jarmarku był rekreacyjny IV Marsz Świąteczny Nordic Walking, w którym udział wzięło prawie 40 osób.

Liczną grupę chodziarzy stanowili seniorzy
z Goleniowskiego Uniwersytetu III Wieku. Zwycięzcą zawodów została mieszkanka Morynia Małgorzata Baczyńska, która dystans 4 km pokonała w czasie 28:18, na kolejnych miejscach uplasowało się małżeństwo z Goleniowa Jan Duch z czasem 28:32 i Urszula Duch z czasem 29:40. Warto wspomnieć, iż kolejno IV i V miejsce zajęło również małżeństwo, tym razem z Morynia państwo Elżbieta i Jan Prusowie. Wszystkim zawodnikom oraz uczestnikom świątecznego kiermaszu zapewniono ciepły posiłek w postaci barszczu z pierogami, którego fundatorem był Burmistrz Morynia oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Moryniu.

Życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku złożyli Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz ksiądz proboszcz Parafii Moryń Sławomir Pawlak.

W sali Geoparku odbył się koncert kolęd i pastorałek, czasem w zupełnie nowych aranżacjach, w wykonaniu solistów i zespołów Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod okiem instr. Ewy Kwiecień. Niespodzianką entuzjastycznie przyjętą przez najmłodszych był blok zabaw p.n. „Magiczne Mikołajki” – w wykonaniu animatorów z firmy „ELMO Urodzinki” ze Szczecina. Nie zabrakło również wizyty św. Mikołaja z workiem słodyczy, malowania twarzy, tworzenia kolorowych figurek z baloników czy brokatowych tatuaży.

Podczas kiermaszu tradycyjnie prowadzono sprzedaż ozdób świątecznych, książek dla dzieci i dorosłych przygotowanych przez bibliotekę publiczną oraz słodyczy, wśród których górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wydarzenia. Dziękujemy wszystkim wystawcom – firmom i osobom prywatnym. Za pomoc organizacyjną ogromne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników ZGKiM w Moryniu, prezesa Koła LOK-DZIK w Moryniu Marka Kurjaty oraz strażaków z OSP w Moryniu, Starym Objezierzu i Witnicy; dziękujemy także funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Chojnie. Za przygotowanie poczęstunku wielkie podziękowania składamy Jerzemu i Grażynie Januszczakom oraz Ewie i Sławomirowi Szpejnom (Restauracja „Pod Rakiem”).

Marta Cacek Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu