JARMARK MORYŃSKI 2018 – podsumowanie dwudniowego święta miasta

W piątek 20 i sobotę 21 lipca, podczas dwudniowego Jarmarku Moryńskiego, mieszkańcy Morynia oraz turyści spędzali czas bawiąc się przy scenie, na której odbywały się  liczne prezentacje i koncerty. W sobotnie popołudnie na plaży miejskiej zabawy i konkursy dla dzieci prowadził animator „Loczek”. W sali Geoparku przygotowano wystawę twórczości grupy plastycznej „Piąty wymiar” KDCz oraz kół plastycznych MOK w Moryniu: „Akwarele bis”, „Radosne Rococo”, „Poszukiwacze sztuki”, Koło szachowe „Skoczki”. Wystawa nosiła tytuł „Od Jarmarku do Jarmarku”.

Festiwal Sportowo-Rekreacyjny Jarmark Moryński otworzył XIX Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Po raz drugi odbył się dodatkowy bieg na dystansie 4 km dla początkujących biegaczy, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i tak jak w poprzednim roku limit wpisów na ten rok. Nowością tegorocznej edycji był Bieg Seniorów na dystansie 4 km, współorganizowany z Polskim Stowarzyszeniem Biegów i Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ponadto,  odbyły się zawody wędkarskie, turniej tenisa ziemnego oraz zawody strzeleckie.

W piątkowe i sobotnie popołudnie scena wypełniła się lokalnymi artystami, wśród nich: młodzi soliści MOK,  Trio Akordeonowe z Morynia oraz zaproszeni goście – soliści z CK w Chojnie i zespół młodzieżowy z Kostrzyna.

Gwiazdami tegorocznego Jarmarku Moryńskiego byli: zespół Skaner, Rompey, Budka Band oraz Sarsa z zespołem, na której koncert przybyły tłumy fanów.

Nocną zabawę dla wszystkich w rytmach disco polo oraz największych przebojów lat 90-tych prowadzili dj Paul Sleewen oraz dj Fafiq i dj Kris To.

Marta Cacek Miejski
Ośrodek Kultury
w Moryniu