MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W MORYNIU BENEFICJENTEM PROJEKTU LIGA eSZKOŁA.

Miło nam jest poinformować, że Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu został beneficjentem projektu Liga eSzkoła. Projekt zainicjowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Cyfryzacji, a finansowanym w ramach umowy podpisanej przez Fundację eSzkoła z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Celem projektu jest poszerzenie kompetencji cyfrowych Pracowników Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury oraz wprowadzenie do oferty edukacyjnej GSIK zajęć z dziećmi i młodzieżą w zakresie informatyki i robotyki.

Do projektu przystąpiło 150 instytucji z czterech podregionów: pilskiego, poznańskiego, szczecińskiego oraz zielonogórskiego. W warsztatach robotyki LEGO SpikePrime wezmą udział dzieci i młodzież w wieku 10 -18 lat.

Wyposażenie laboratorium robotyki już dotarło: dwa laptopy firmy Lenovo, dwa tablety firmy TERRA PAD 1006, dwa zestawy LEGO® Education SPIKE Prime 45678 uzupełniony o elementy LEGO® Education SPIKE Prime 45680, Mata konkursowa FIRST LEGO League 45813 oraz Router LTE z dostępem do internetu.

Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji uczestników podamy w późniejszym terminie !

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 “Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).