„Moryńska Trójka” Biegi uliczne 2022

Tegoroczne święto wszystkich milusińskich czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz przypadający w ten sam dzień Międzynarodowy Dzień Biegania to daty, które najmłodsi zawodnicy zapamiętają na długo, bowiem pierwszy start w zawodach biegowych to wyjątkowe wydarzenie dla każdego zawodnika. To czas, w którym zawody sportowe zyskują zupełnie inny wymiar. Pierwsze tak duże emocje, pierwsza rywalizacja czy wreszcie pierwsze oficjalne zwycięstwo – to chwile, których się nie zapomina. Dla wielu uczestników zawodów biegowych w Moryniu właśnie takim wydarzeniem – niezapomnianym i bardzo wyjątkowym – była „Moryńska Trójka”.

29. edycja zawodów odbyła się w środę 1 czerwca br. Inauguracji biegów dokonał Burmistrz Morynia Józef Piątek. Każdego roku w biegu uczestniczą osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Moryniu, dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół
w Moryniu. W bieżącym roku gościliśmy również grupę młodzieży z Ukrainy, przebywającą obecnie w ośrodku „Szafir”. W biegu głównym, czyli na dystansie tytułowych trzech kilometrów, wystartowali zarówno dorośli oraz starsza i młodsza grupa młodzieży. Jednocześnie w sali moryńskiego biura Geoparku dla najmłodszych dzieci odbył się pokaz iluzjonistyczny „Magic-Show”. Na scenie wystąpił „Roberto” czyli Robert Szablewski.

Nagrody sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Moryniu oraz Miejski Ośrodek Kultury wręczył Burmistrz Morynia Józef Piątek.

Klasyfikacja nagrodzonych:

1. TOMASZ CHAWAWKO

2. KRZYSZTOF JAZ

3. JAKUB BRONISZEWSKI

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania dyrekcji i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół w Moryniu, Burmistrzowi Morynia p. Józefowi Piątkowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Moryniu p. Krzysztofowi Koneckiemu za prowadzenie zawodów, p. Maryli Szynklewskiej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Moryniu za opiekę medyczną. Ogromne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP w Moryniu, Witnicy
i Starym Objezierzu za zabezpieczenie trasy biegów. Dziękujemy również funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Chojnie i Moryniu. Pilotami zawodów biegowych byli Dominik Rozkrut
i Jakub Nowikowski, którym również bardzo dziękujemy. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców za wspaniałą frekwencję, fantastyczny doping i radosną atmosferę.

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury