„Moryńska Trójka” Biegi uliczne 2023

Pierwszy start w zawodach biegowych to wyjątkowe wydarzenie dla każdego biegacza. To dzień, w którym bieganie zyskuje inny wymiar. Pierwsze duże emocje, pierwsza rywalizacja i wreszcie pierwszy medal… Dla wielu uczestników zawodów biegowych w Moryniu właśnie takim wydarzeniem – niezapomnianym i bardzo wyjątkowym – była „Moryńska Trójka”. XXX jubileuszowa edycja zawodów odbyła się w czwartek 1 czerwca br., w dniu święta wszystkich milusińskich czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Najmłodsi zawodnicy na pewno zapamiętają na długo tę datę.

Inauguracji biegów dokonał Burmistrz Morynia Józef Piątek. Każdego roku w biegu uczestniczą osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Moryniu, dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Moryniu. W biegu głównym, czyli na dystansie tytułowych trzech kilometrów, wystartowali zarówno dorośli oraz starsza i młodsza grupa młodzieży.

Nagrody sfinansowane przez Gminę Moryń oraz Miejski Ośrodek Kultury wręczyli Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztof Konecki.

Klasyfikacja nagrodzonych:

1. Krzysztof Jaz
  2. Paweł Dziadkiewicz
  3. Michał Adamek

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania dyrekcji i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół w Moryniu, Burmistrzowi Morynia p. Józefowi Piątkowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Moryniu p. Krzysztofowi Koneckiemu, p. Maryli Szynklewskiej za opiekę medyczną. Ogromne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP w Moryniu i Witnicy za zabezpieczenie trasy biegów. Dziękujemy również funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Chojnie i Moryniu. Dziękujemy wolontariuszkom Kornelii Broniszewskiej, Judycie Marzec, Hani Pawlickiej i Martynie Bednarz oraz pilotom zawodów Mateuszowi Bresińskiemu i Krzysztofowi Dymarkowskiemu. Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców za piękną frekwencję, fantastyczny doping i radosną atmosferę.

Miejskiego Ośrodka Kultury