ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ – “Podróż do Tajemniczych Kręgów”

9 czerwca 2019 Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu zaprasza do udziału w VII edycji rajdu rowerowego “ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2019”. Tegoroczna wyprawa odbędzie się pod hasłem Podróż do Tajemniczych Kręgów”

Rajd rozpocznie się o godz. 11:00 na Placu Wolności w Moryniu przed Urzędem Miejskim, skąd miłośnicy książek i rowerów udadzą się przez miejscowość Moryń Dwór w kierunku Starych Łysogórek.

Następnie drogą przez las dojadą do miejsca, gdzie odkryto Tajemnicze Kręgi (przy miejscowości Nowe Objezierze).

Po krótkim postoju, podczas którego zostanie przedstawiona historia odkrycia, uczestnicy udadzą się drogą asfaltową przez miejscowość Nowe Objezierze do ścieżki rowerowej, którą przejadą do punktu widokowego w Przyjezierzu.

Na miejscu mety odbędzie się piknik przy ognisku oraz gry i zabawy integracyjne.

• Trasa rajdu wyniesie ok. 16 km.
  • Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie – 9 czerwca,
  • zbiórka na rynku moryńskim przy Biurze Geoparku, godz. 10:30,