Po wernisażu…

W minioną sobotę 4 lutego b.r., w sali Geoparku odbył się wernisaż IV wystawy prac amatorskiej Grupy Plastycznej Barokowe Perły, prowadzonej przez instr. Barbarę Sobolewską.

Na wystawie zatytułowanej „Taniec żywiołów” można było podziwiać dorobek artystyczny ostatnich sześciu miesięcy osób dorosłych, uczęszczających na zajęcia plastyczne w MOKu. Grupa malarska powstała wiosną 2021r., czyli niecałe dwa lata temu, a na swoim koncie ma już kilka udanych wystaw. Początkowo była to pięcioosobowa grupa, obecnie liczy 29 osób czynnie uczęszczających na zajęcia.

W związku z tym, iż w pracach prezentowane były cztery główne żywioły, które łączyły się ze sobą poprzez taniec, nie mogło zabraknąć prawdziwego tańca…i sobotnie wydarzenie uświetniły pokazy w wykonaniu wielokrotnych mistrzów tańca towarzyskiego Julii Tuchewicz i Kamila Mechy z Danceclubu w Szczecinie.

Część poetycką przygotowali sami uczestnicy zajęć. Na scenie zaprezentowali się: DoDoHa czyli Dorota Dobak-Hadrzyńska, Agnieszka Kaczmarek oraz gospodyni wystawy instr. Barbara Sobolewska.

Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wernisażu, a przybyłym gościom za niepowtarzalną atmosferę.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.

Marta Cacek

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury

w Moryniu