Rozrywka, sport, dobra kuchnia i dobre kino… – wszystko to mogliśmy smakować na plaży miejskiej w Moryniu w miniony weekend 29 i 30 czerwca br.

Coroczna impreza, inaugurująca wakacje, w tym roku pn. „Rozsmakuj się w Moryniu – Kultura, Sport, Kulinaria”, miała charakter dwudniowego festynu. Było dużo sportu (rowerowe show z akrobacjami, wyścig składaków, rowerowa sztafeta rodzinna), były pokazy gotowania ze znanym prezenterem z programu „Europa da się lubić” – Kevinem Aistonem (do degustacji były potrawy z moryńskiej sielawy: zupa rybna, sielawa z żurawiną, sielawa z kaszą).

W piątkowym, plenerowym kinie odbyła się projekcja filmu pt. „Najlepszy”, przedstawiająca Jerzego Górskiego – człowieka o niezwykłym życiorysie, mistrza świata w podwójnym Ironmanie z 1990, organizatora wielu zawodów triathlonowych.

            I wreszcie w sobotni wieczór gwiazdą sceny był Kabaret Nowaki, który zgromadził tłumy na moryńskiej plaży, a zaprezentowane znane i premierowe skecze rozbawiły publiczność do łez.

            W odsłonie muzycznej zaprezentowali się lokalni artyści oraz zaproszeni goście, m.in.  wokalistki z Pracowni Wokalnej Aleksandry Bałachowskiej w Chojnie – Wanesa Adamska i Martyna Bartosewicz, zespoły młodzieżowe z Kostrzyna The Little Six i Black Birds, wokalistki z MOK w Moryniu: Zuzanna Szeremeta, Julia Makówka, Zosia Płowik, Agata Kwiecień, Hania i Maja Wołodźko, Marysia Kędzierska oraz zespoły „Wesołe Nutki” i „Stokrotki”, a także Zuzanna Maranda i zespół „Nastroje” z Morynia. Zabawę poprowadził DJ Lokus ze Szczecina.

             Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, współorganizatorem Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu oraz p. Sławomir Szpejna, którym serdecznie dziękujemy.  Za  pomoc organizacyjną składamy również podziękowania „Pensjonatowi pod Lipami” oraz restauracji „Viktoria na plaży”, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy i Starym Objezierzu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Sławomira Jaska za ogromne zaangażowanie w przygotowanie zawodów sportowych.