Spektakl “Kolega Mela Gibsona” na majówkę

2. maja o godzinie 18:00 zapraszamy do sali Moryńskiego Geoparku na wyjątkowy spektakl Adama Dzieciniaka pt.; “KOLEGA MELA GIBSPNA” Na scenie pojawią się również wokaliści z MOK w Moryniu.

Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka jest zabawną historią Feliksa Rzepki – aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, “wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości.

Bohater nie może uwierzyć, iż wieloletnie pasmo sukcesów i osiągnięć może się nagle zakończyć. Nie poddaje się jednak i w swojej desperacji ostatecznie, bardzo precyzyjnie reżyseruje oraz gra największą rolę swego życia, która wprawia widza w osłupienie, wywołując jednocześnie salwy śmiechu. Opaczne rozumienie świata, głupota i infantylizm dorosłych są w tej sztuce rozbrajające. Wysoka samoocena Rzepki i próba wykorzystania popularności innych do własnych celów, maluje na twarzy widza szczery uśmiech z ciepłym politowaniem. Barwne wspomnienia Feliksa z wojaży aktorskich tworzą w spektaklu zabawny klimat życiowej przewrotności, śmieszności, braku pokory… doprowadzając publiczność do bezcennej refleksji.

Reżyseria: Waldemar Patlewicz
Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak
Autor: Tomasz Jachimek
Występuje: Adam Dzieciniak