Udane Eliminacje Wojewódzkie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im, Henryka Rasiewicza “KIMA” dla wokalistów z MOK

W sobotę, 28 września 2019 r. w Trzcińskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje wojewódzkie do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w którym, z powodzeniem wzięli udział wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.

Organizatorem Festiwalu w Trzcińsku-Zdroju było Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie oraz Trzcińskie Centrum Kultury. współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju, a patronat honorowy nad imprezą objął Instytut Pamięci Narodowej, oddz. w Szczecinie.

Uczestników oceniała komisja w składzie: Barbara Ignaczak Zastępca Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, wieloletni pracownik i dyrektor samorządowych instytucji kultury, dr Sebastian Kaniewski pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, dr Jerzy Łysiński reprezentant Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Ekspert Zarządu Głównego Związku Zawodowego Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych, Mateusz Prendota Prezes Stowarzyszenia PASSIONART w Krakowie.

Wokaliści z Morynia wystąpili z ogromnym powodzeniem i zostali wysoko ocenieni:                                              

  • Agata Kwiecień – I miejsce w kategorii soliści 7-9 lat z kwalifikacją do Ogólnopolskiego Festiwalu w Krakowie,                           
  • Weronika Wieczorek – wyróżnienie w kategorii soliści 7-9 lat,                          
  • Marta Kwiecień – wyróżnienie w kategorii soliści 14-18 lat,                  
  • Zespół WESOŁE NUTKI – wyróżnienie w kategorii zespoły.

MOK w Moryniu reprezentowała również Julia Makówka, która swoim występem zachwyciła jednego z jurorów i otrzymała indywidualne pochwały.

Agata Kwiecień będzie reprezentować Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu podczas Finału Ogólnopolskiego Festiwalu w Krakowie w dniach 14-17 listopada.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszej owocnej pracy wokalnej.

więcej o eliminacjach na stronie: https://tcktz.naszgok.pl/n,wyniki-eliminacji-wojewodzkich-iv-ogolnopolskiego-festiwal-piosenki-niezlomnej-i-niepodleglej-im-henryka-rasiewicza-kima