Udział wokalistów z MOK w Moryniu w Konkursie “ROGATYWKA”

21 listopada wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu
wzięli udział w X Jubileuszowej Edycji Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „ROGATYWKA” w Szczecinie.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, a współorganizatorem Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich.  Patronat objął Dowódca 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie, Pan ppłk mgr Tomasz Romanowski oraz Orkiestra Wojskowa pod batutą Pana Kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko. Z okazji 10-lecia „Rogatywki”  organizatorzy i uczestnicy konkursu otrzymali list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezydent przekazuje w nim wyrazy uznania i z dumą podkreśla, że uczniowie szczecińskich szkół wzrastają w atmosferze szacunku wobec historii i inspirują innych do patriotycznej aktywności. Festiwal to znakomity czas by poprzez piosenkę żołnierską i patriotyczną upamiętnić bohaterów, którzy zginęli za wolność ojczyzny.

W konkursie brało udział 52 uczestników z 21 szkół podstawowych ze Szczecina i okolic. Finał konkursu jak zawsze od 10 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie, a puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez panią kpt Katarzynę Hofman, pana ppłk Andrzeja Wojciechowskiego, pana Ryszarda Wietrzychowskiego -Prezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki rzeczowe oraz czapeczki rogatywki polowe, które są symbolem tego festiwalu.

Wśród nagrodzonych są wokaliści z Morynia:

  • Agata Kwiecień   –   II miejsce
  • Giannis Podgórny  –  wyróżnienie

MOK w Moryniu reprezentowały również Julia Makówka i Weronika Wieczorek.                                                                                                                

Wszystkim uczestnikom gratulujemy przygotowanego repertuaru
i wspaniałych występów muzycznych na scenie.

instr. muz. Ewa Kwiecień