Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Burmistrz Morynia i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu zapraszają na uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Program:

• 10 listopada 2018 r. – sala Geoparku w Moryniu
    • godz. 17:00 – powitanie gości;
    •  występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Moryniu w montażu słowno-muzycznym
    • pt. “Niepodległa”;
    • koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego SANCTUS z Morynia;
    • wystawa patriotyczna pn. “Kocham Cię Polsko”;
    • koncert zespołu harmonijek ustnych ANIMATO ze Szczecina. Całość poprowadzi kulturoznawca i literaturoznawca dr Andrzej Wątrowski ze Szczecina.
  • 11 listopada 2018 r.
    • godz. 10:00 – uroczysta msza św. poświęcona obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, kościół pw. Św. Ducha w Moryniu;
    • patriotyczny przemarsz ze sztandarami i flagami ulicami Morynia oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem na Placu Wolności w Moryniu.