Warsztaty edukacyjne “BLIŻEJ OPERY”

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu przy współpracy z Operą Na Zamku w Szczecinie zapraszają 21 września 2019 r. dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat do Sali Geoparku w Moryniu na bezpłatne warsztaty edukacyjne pt. “Bliżej Opery”. Zgłoszenia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Ilość miejsc ograniczona.

W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli uczestnicy warsztatów usiądą wygodnie na kolorowych poduchach i przeniosą się do tajemniczego świata opery. Podczas warsztatów dowiedzą się czym jest opera, co można w niej obejrzeć i kto tu pracuje. Odbędą wirtualny spacer po teatrze. Zajrzą do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej i w kulisy. Zasiądą na widowni, wejdą na scenę i do orkiestronu. Dowiedzą się czym są sztankiety, ile waży kurtyna oraz kim jest inspicjent.

Zobaczą jak powstaje scenografia i kostiumy do spektakli. Podpatrzą ćwiczących tancerzy, muzyków, śpiewaków i chórzystów. Przejdą się po eleganckim foyer oraz zejdą do podziemi opery, gdzie kryją się zamkowe fundamenty. Odkryją wiele tajemnic i ciekawostek. Będą także świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci. Usłyszą śpiew operowy oraz poznają rodzaje głosów. Po projekcji spotkają się z zaproszonym gościem – artystą, który opowie o swojej pracy i odpowie na pytania. Wspólnie podsumują zdobytą wiedzę zebraną w kolorowym folderze z krzyżówką i pojęciami na temat opery. Na zakończenie dzieci będą mogły poczuć się jak artyści na scenie i przymierzyć kostiumy ze spektakli. To będzie wspaniała zabawa! Do zobaczenia!

Zgłoszenia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorami warsztatów są: Opera Na Zamku w Szczecinie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu .