Wernisaż XIV wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar” – relacja.

W dniu 23 października 2022 roku w sali moryńskiego Geoparku odbył się wernisaż XIV już wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar”. Grupa, złożona obecnie z 9 dorosłych artystów-amatorów, działa od marca 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Na wystawie pt. „A mnie jest szkoda lata” artyści zaprezentowali około 30 prac wykonanych farbami olejnymi lub akrylowymi na podobraziach płóciennych o tematyce zbliżonej do tytułu wystawy.

Wernisaż muzycznie uświetnił zespół „Sami swoi” pod kierunkiem i przy akompaniamencie Zbigniewa Ciszka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Po raz pierwszy na moryńskiej scenie towarzyszyła im Katarzyna Pożarycka (skrzypce i śpiew). Licznie przybyła na wernisaż publiczność nie tylko wysłuchała nostalgicznych piosenek o kończącym się lecie, ale także doskonale zaśpiewała wspólnie z zespołem refren piosenki „A mnie jest szkoda lata”.

W czasie zwiedzania wystawy i poszukiwania śladów lata w , pracach widzowie mieli możliwość zagłosowania na obraz, który im się najbardziej spodobał. Miło nam poinformować, że przewagą jednego głosu zwyciężyła praca Katarzyny Łyczko pt. „Depresja”, przed obrazem Anny Rumbuć zatytułowanym „Dziewczyna w okularach”.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wystawy oraz naszym niezawodnym gościom za przybycie – już dziś zapraszamy na kolejną wystawę prezentującą dorobek grupy plastycznej „Piąty wymiar” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.