Wieczornica Patriotyczna z okazji obchodów 103 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – Moryń 2021

10 listopada, o godz. 17.00 w sali moryńskiego Geoparku miała miejsce uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się zaprezentowaniem utworu pt. „Kocham wolność” zespołu muzycznego Chłopcy z placu broni. Po okolicznym przemówieniu Burmistrza Morynia Józefa Piątka, znane pieśni patriotyczne wykonali wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu przy akompaniamencie Dziecięcej Orkiestry Ukulele (instr. Ewa Kwiecień).

W kolejnej części programu odbył się koncert w wykonaniu muzyków Grodzkiej Agencji Artystycznej ze Szczecina Magdaleny Borowieckiej z zespołem. Usłyszeliśmy okolicznościowe pieśni patriotyczne polskich legionów, pieśni okresu zaborów, dwudziestolecia międzywojennego czy z okresu II wojny światowej, w aranżacjach swingowych oraz znane utwory–hymny, tzw. protest songi takich grup muzycznych jak Republika, Chłopcy z placu broni, Maanam czy Kult, również w klimacie swing.

Wieczornica była okazją do zaprezentowania prac malarskich grupy plastycznej Barokowe Perły (pod kier. instr. Barbary Sobolewskiej), działającej przy MOK w Moryniu od lutego br. Wystawa nosiła tytuł „Wolność wyrażona barwami”.

Po zakończeniu uroczystości Burmistrz Morynia wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej
w Moryniu oraz przedstawicielami jednostek samorządowych złożyli wiązanki i znicze pod pomnikiem
100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Organizator uroczystości –  Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu – składa serdeczne podziękowania wykonawcom i współorganizatorom – członkom ww grupy malarskiej oraz wszystkim przybyłym gościom.

dyrektor
Miejskiego Ośrodka Kultury