Wieczornica Patriotyczna z okazji obchodów 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – Moryń 2022

10 listopada, o godz. 18.00 w sali moryńskiego Geoparku miała miejsce uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Po okolicznym przemówieniu Burmistrza Morynia Józefa Piątka, obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego pt. „Droga do wolności” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Moryniu. Pieśni patriotyczne wykonali również Marta Kwiecień, Hanna Potapińska i Piotr Suchomski z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.

W kolejnej części programu odbyło się widowisko muzyczne zatytułowane DROGA DO WOLNOŚCI – POLONEZA CZAS ZACZĄĆ w wykonaniu Artes Ensemble czyli zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów. Usłyszeliśmy starsze, jak i współczesne utwory o charakterze patriotycznym z motywami wolności i niepodległości, a także szlagiery polskiej muzyki filmowej. Zarówno mieszkańcy jak i przybyli goście wspólnie zaśpiewali m.in. pieśni takie jak: „Róża i bez”, „Dumka na dwa serca”, „Wojenko, wojenko”, czy „Hej, sokoły”.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania wystawy elementarnej, przygotowanej przez Biuro Edukacji Narodowej IPN, zatytułowanej „Józef Piłsudski”.

Po zakończeniu wieczornicy Burmistrz Morynia wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej
w Moryniu oraz przedstawicielami jednostek samorządowych złożyli wiązanki i znicze pod pomnikiem
100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Organizator uroczystości – Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu – składa serdeczne podziękowania wykonawcom i współorganizatorom – młodzieży oraz gronu pedagogicznemu z ZS
w Moryniu. Dziękujemy również
wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą frekwencję i piękne uczestnictwo.

Marta Cacek

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury

w Moryniu