Wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gdynia Open 2019”

Wokaliści z MOK w Moryniu wzięli udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej „Gdynia Open 2019”, który odbył się w dniach 26-30 sierpnia 2019r.

Kwalifikacje do uczestnictwa w festiwalu dał pierwszy etap przesłuchań, który odbył się na na podstawie nadesłanych nagrań. Finałowe przesłuchania trwały 3 dni i odbywały się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Czwartego dnia odbyły się również integracyjne warsztaty festiwalowe. Muzyczna impreza zakończyła się Galowym Koncertem w Muszli Koncertowej przy Gdyńskim Teatrze Muzycznym. Organizatorami byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Laboratorium Innowacji Społecznych i Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 3 w Gdyni.

W finałowych przesłuchaniach udział wzięło ponad 600 uczestników z całej Polski. W Jury zasiadały znane osobistości ze świata muzyki: Wiliam Malcolm, Marcin Spenner oraz Jerzy Petersburski, który poza sędziowaniem w wielu międzynarodowych festiwalach, jest nam znany z projektów muzyczno – telewizyjnych, min. Petersburski Music Show. Udział w „Gdynia Open 2019” był ogromnym doświadczeniem muzycznym, gdyż na scenie festiwalowej wystąpili artyści, którzy są laureatami wielu konkursów, również poza granicami Polski. Wydarzenie to zainspirowało moryńskich uczestników wieloma pomysłami scenicznymi i zapoczątkowało nową współpracę pomiędzy instruktorami z różnych stron Polski. Celem w/w współdziałania będzie utworzenie nowego repertuaru wokalnego w musicalowych aranżacjach. Dodatkową atrakcją dla moryńskich dzieci było zwiedzanie i poznanie i najciekawszych miejsc Trójmiasta.

Moryński Ośrodek Kultury w Moryniu reprezentowały solistki Agata Kowalczyk i Agata Kwiecień oraz zespół Wesołe Nutki (Hanna Wołodźko, Giannis Podgórny, Agata Kwiecień).

Udział w wyjątkowym Festiwalu „Gdynia Open” zawdzięczamy wielu sponsorom, do których kierujemy najszczersze podziękowania, a są to:

  • Zbigniew Tybulczyk (Zakład Rolny Moryń Dwór),
  • Robert Caban ( Autokarowe Usługi Turystyczno – Osobowe Robert Caban),
  • Paweł Jędras (Stodoła Pizza-Pub w Mieszkowicach),
  • Małgorzata i Tomasz Siergiejowie (Hodowla Koni w Żelichowie).

instr. muz.
Ewa Kwiecień