Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wyjątkowy koncert znanego zespołu OLEJ z Chojny

12 sierpnia 2017 | 20:30 - 22:30

15ZŁ

Moryński Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert znanego zespołu OLEJ z Chojny, który odbędzie się 12 sierpnia w godzinach 2030 – 2230 bilety – 15 zł w „Złotej Rybce”

OLEJ – uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 96, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu.

Podczas kultowego „pierwszego” Przystanku w Czymanowie w roku 1995, OLEJ wykonał polską wersję coveru „Sometimes” zespołu JAMES. Na kilka lat stała się ona woodstockowym hymnem.

Właśnie tę piosenkę, pośród innych, które powstały pomiędzy rokiem 1993, a 2016, można usłyszeć w czasie koncertów OLEJ-a.
OLEJ to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino.

OLEJ to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja.

OLEJ to połączenie trzech elementów: tekstu – jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego ; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.
OLEJ to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł „Wolność”, gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka 🙂
Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi – OLEJ opowiada swoją muzyczną opowieść.

OLEJ:

  • Sławomir Błęcki – wokal, gitara akustyczna, teksty, muzyka, loopy
  • Damian Rumbuć – bas, logistyka
  • Grzegorz Kurpiel – perkusja, loopy