Wyjazd na warsztaty – “Wokół życia i twórczości Stanisława Moniuszki”

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu zaprasza na wyjazd do Opery na Zamku w Szczecinie na warsztaty „Wokół życia i twórczości Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej”.

Warsztaty odbędą w dniu 19 września 2022 r., wyjazd z Morynia godz. 13.00 MOK (ul. Szeroka).

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Celem projektu jest przekazanie uczestnikom unikalnej dla nich wiedzy, poprzez pokazanie teatru od kulis oraz zapoznanie z historią i dorobkiem Stanisława Moniuszki.

Warsztaty składają się z trzech części:

• część pierwsza: zwiedzanie szczecińskiej opery, która mieści się w zabytkowym zamku.
  • część druga: spotkanie w Galerii O. – zabytkowa część teatru. W tej części spotkania poznamy życie i dorobek Stanisława Moniuszki.
  • część trzecia: spotkanie z artystą śpiewakiem, który przeprowadzi lekcje śpiewu ze „Śpiewnika domowego” Moniuszki.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury