Wyjazd na „Wieczór Baletów Polskich” do Opery na Zamku w Szczecinie.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu organizuje wyjazd na „Wieczór Baletów Polskich” do Opery na Zamku w Szczecinie.
Wyjazd 26 stycznia 2020 r. godz. 16.00. Koszt wyjazdu 65,00 zł.
UWAGA !!!
ZAPISY DO 14 LISTOPADA 2019 r.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

Na spektakl składają się dwa balety jednoaktowe, żywiołowa „Pieśń o ziemi” Romana Palestra i „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki. Pierwsza choreografia jest dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie, który na nowo zinterpretował mistrzowsko zorkiestrowaną i niezwykle energetyczną partyturę Palestra, patrząc na nią przez pryzmat wartości uniwersalnych jako twórca nie związany do tej pory z polską kulturą muzyczną i taneczną. Błyskotliwej interpretacji drugiej choreografii podjął się Robert Bondara, jeden z najlepszych choreografów w Polsce – ceniony między innymi za umiejętność odczytywania na nowo i współcześnie tradycyjnych tekstów kultury polskiej – „Świtezianka” E. Morawskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej czy „Legenda Bałtyku” F. Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zadziwiające, jak zmyślne połączenie pozornie kontrastowych koncepcji artystycznych ułożyło się w spójną opowieść o dziejach naszego świata! Premiera była głównym akcentem obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie.

Źródło: Opera na zamku w Szczecinie.