X Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia „Poezja patriotyczna i niepodległościowa” – rozstrzygnięty

W środę, 28 listopada 2018 w Moryniu odbyła się X, jubileuszowa edycja turnieju recytatorskiego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Bibliotekę Miejską w Moryniu. Konkurs w tym roku poświęcony był „Poezji patriotycznej i niepodległościowej”.

Rywalizacja przeprowadzona była w trzech kategoriach wiekowych : kl. III-VI Szkół Podstawowych, kl. VII, VIII SP  i III Gimnazjum oraz Dorośli  – w sumie 36  uczestników z Cedyni, Mieszkowic, Chojny, Nawodnej, Troszyna, Dębna i Morynia.

Jury w składzie: przewodnicząca Jadwiga Fragstein-Niemsdorff (Moryń), Barbara Nowicka  (dyrektor MGOK w Mieszkowicach),  Krystyna Leddin (bibliotekarz MBP Chojna) wyłoniły następujących laureatów:

w kategorii klas III-VI SP:

  • miejsce I –  Maria Paluch (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak)
  • miejsce II – Zuzanna Szczerba (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak)
  • miejsce III ex aequo –  Paulina Pociej (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak) oraz Kacper Klimczak (Centrum Kultury w Chojnie, instr. Bożena Rusak)

 

  • wyróżnienie – Jagoda Chatłas (Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, instr. Przemysław Tylus)
  • wyróżnienie – Agata Pilitowska  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, instr. Ewa Szwech)

w kategorii kl. VII i VIII SP  oraz III Gimnazjum

  • miejsce I – Patrycja Szczerba (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak)
  • miejsce II – Marta Kwiecień (Zespół Szkół w Moryniu, inst. Krzysztof Jaz)
  • miejsce III – Martyna Zawalska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, instr. Przemysław Tylus)

Nagroda główna Grand Prix – Puchar Burmistrza Morynia zdobyła Agata Krupińska  (Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, instr. Bożena Rusak)

Nagrody książkowe oraz Puchar wręczył przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztof Konecki. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo serdecznie dziękujemy.