Z KOLOROWYM POTWOREM W ŚWIECIE EMOCJI

Dzieci siedzą na podłodze w bibliotece

15 marca 2023 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Moryniu odwiedziły dzieci z klasy drugiej i trzeciej szkoły filialnej w Witnicy wraz z opiekunami p. Ewą Ziętek-Adamską oraz p. Sylwią Gradowską.

Tematem naszego spotkania były emocje, które w życiu każdego z nas pełnią wiele funkcji, m.in. motywują do konkretnych działań. Wprowadzeniem do tematu zajęć była książka pop-up Anny Llenas “Kolorowy potwór”. Zawarte w niej treści w ciekawy i dość nietypowy sposób wprowadziły dzieci w świat kolorowych emocji.

Po przeczytaniu i omówieniu tekstu uczniowie – podczas krótkich scenek – przedstawiali poszczególne emocje, które wywołują w nas różne uczucia. Następnie odbyła się zabawa ruchowa p.t. „pajęczyna przyjaźni”oraz kodowanie i programowanie robotów edukacyjnych Photon. Zadaniem dzieci było rzucić kostką, rozpoznać daną emocję, która wypadła po rzucie i zaprogramowanie robota tak, aby dojechał do odpowiedniej emocji, zmienił kolor, a także wydał dźwięk towarzyszący danej emocji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom za zaangażowanie podczas zajęć i kreatywnie spędzony czas.

Magdalena Kiełbasa

MBP Moryń