Zapraszamy na Dzień Kobiet

Burmistrz Morynia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu serdecznie zapraszają na wydarzenie kulturalne z okazji Dna Kobiet. 8 maca w sali Geoparku w Moryniu o godz. 17:00.

W programie:

Koncert zespołu „SKRZYDŁA”

Zaczęli w kwietniu 2019 roku, Monika i Sławek, od pieśni religijnych, do których wracają chętnie i dziś. Potem dołączyła Kasia i powstał zespół – SKRZYDŁA. Może dlatego, że muzyka, śpiew przenoszą ich w trochę inne przestrzenie, w których lubią przebywać, by potem tym chętniej wracać do codziennych spraw.

Spektakl teatralny pt.: “Wałęsa, moja miłość”

„Wałęsa, moja miłość” to zabawna fikcja teatralna, groteska oparta na wybranych faktach z życia byłego prezydenta Lecha Wałęsy, ale nawiązująca także do współczesności. Spektakl z dużym dystansem i dowcipem ukazuje osobę byłego przywódcy Solidarności oraz inne postaci z jego życia na tle współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Jednak to nie polityka jest w tym spektaklu najważniejsza, lecz … miłość – reprezentowana przez różne kobiety-zjawy, które „nawiedzają” naszego bohatera. Poza humorem i ironicznym przymrużeniem oka spektakl ukazuje także inny – refleksyjny wymiar, w którym ważną rolę odgrywają wątki przemijania, historii, miłości, wybaczenia i kobiecości – jako siły łagodzącej nasze konflikty. Czy w ten sposób – poprzez komedię i humor, uda nam się zbliżyć do siebie i rozluźnić nieco zaciśnięte pięści? Czy teatr może być formą społecznej autoterapii? Osądźcie Państwo sami. Zapraszamy. Pomysł, scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski

Scenariusz na podstawie dostępnych w Internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek: „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej, „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego, “Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomira Cenckiewicza oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

Spektakl zrealizowany przez seniorów występujących pod nazwą Teatr Janusza w Domu Kultury „13 Muz” pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

ZDJĘCIA: Robert Stachnik

OBSADA:

Lech Wałęsa – Ryszard Lasota

Danuta, żona Lecha – Danuta Szydło

Jasia – Grażyna Wolska

Plasia – Krystyna Wawrzyn

Ula – Urszula Olechnowicz

Henia Krzywousta – Jolanta Werner

Julia – Julia Pardon

Cyganka Tereza – Teresa Nowak-Misarko

TW Ola – Aleksandra Szachniewicz

Jola Ordonka – Jolanta Janus

Stasia Ukrainka – Elżbieta Kolczewska

Serdecznie zapraszamy nie tylko Panie.