“ZEMSTA NIETOPERZA” WYJAZD DO OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu organizuje wyjazd do OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE na OPERETKĘ PT.: „ZEMSTA NIETOPERZA”
WYJAZD 29 LISTOPADA 2019 GODZ. 16:50 MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W MORYNIU

KOSZT WYJAZDU 85 ZŁ, PŁATNOŚĆ PRZY ZAPISACH DO 19 WRZEŚNIA 2019 W SEKRETARIACIE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W MORYNIU.

Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się… w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie. Intryga, przebrania, walce, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór w operze, wypełniony śpiewem i śmiechem…

„Jeśli przyjrzeć się bliżej tym trzem aktom, łatwo dostrzec, że reprezentują one trzy odrębne światy: akt I to francuska komedia bulwarowa, oparta na błyskotliwym dialogu, dowcipnych, zaskakujących sytuacjach i śmiałej erotyce; akt II to typowa operetka w nowym – ówcześnie nowym – stylu, pełna przebieranek i spowodowanych nimi niewiarygodnych qui pro quo, pełne tańca, szampana i zwieńczone potężnym finałem w stylu opery komicznej; akt III to wiedeńska krotochwila w nestroyowskim stylu. Straussowi przypadło trudne zadanie związania tych trzech światów jednolitą muzyką, narzucenie stylistycznej jednorodności.” (Lucjan Kydryński).

ŹRÓDŁO: http://www.opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/241-zemsta-nietoperza