Jarmark Bożonarodzeniowy i II Świąteczny Marsz Nordic Walking 2017

64 osoby wzięły udział w tegorocznym „Marszu Reniferów”, zorganizowanym podczas jarmarku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Liczną grupę kijkarzy stanowili seniorzy z Goleniowa z Uniwersytetu III Wieku, którzy po raz kolejny przyjechali do Morynia specjalnie na marsz. Zwycięzcami zawodów na dystansie 4 km zostali: miejsce I Małgorzata Baczyńska z Morynia (czas 27:56), miejsce II Konrad Rzymczyk z Goleniowa (czas 28:01), miejsce III Waldemar Przybylski z Goleniowa (czas 28:47). Nagrodzono również najstarszego zawodnika, a był nim 79-letni Regimont Kindur z Goleniowa. 

Â
#

Podobnie jak w wielu miejscowościach sąsiednich, również w Moryniu jarmark świąteczny odbył się w niedzielę 17 grudnia, w godzinach popołudniowych. Gospodarzem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Moryniu, który był również fundatorem poczęstunku dla wszystkich odwiedzających.

Podczas samego kiermaszu prowadzona była po raz pierwszy sprzedaż choinek z prywatnej szkółki z Gądna. Tradycyjnie można było nabyć  piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, książki dla dzieci i dorosłych. Wśród słodyczy górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki. Można było również skosztować dietetycznego barszczu z uszkami, wykonanymi z mąki razowej. Ciepłego klimatu dodawało duże ognisko, usytuowane niedaleko straganów. Na koniec  Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz nowy proboszcz parafii Klępicz ks. Andrzej Lemieszko  złożyli wszystkim mieszkańcom, wystawcom i gościom świąteczne życzenia.

Na scenie muzycznej sali Geoparku zaprezentowali się  soliści i zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod opieką instruktor Ewy Kwiecień. Dzieciom dzielnie kibicowali rodzice i dziadkowie, którzy mogli usłyszeć młodych wykonawców w nowych aranżacjach kolęd i pastorałek. Największą niespodzianką popołudnia był bez wątpienia pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Apollino. Wraz z wróżką Mikołajką zabawiali małych i dużych, gromadząc przy tym licznie przybyłych mieszkańców gminy Moryń i nie tylko. Po występach ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu literacko-plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater zimowy”.

 

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do organizacji w/w imprezy. Dziękujemy opiekunom świetlic wiejskich i środowiskowych, uczestnikom zajęć świetlicowych, Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim organizacjom, klubom i osobom indywidualnym. Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków OSP w Moryniu, funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnie oraz członków Koła LOK-DZIK w Moryniu – za zabezpieczenie trasy marszu i pomoc techniczną. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu – za pomoc organizacyjną. Za ufundowanie darmowego transportu mieszkańcom gminy Moryń serdecznie dziękujemy firmie „Przewozy autokarowe – Grzegorz Barylski”.