Z cyklu “Spotkania z pasjonatami” – czyli o dalekich podróżach z Małgorzatą Dorożyńską

Po raz kolejny uczniowie klas III-ich Gimnazjum w Moryniu spotkali się z Małgorzatą Dorożyńską – pasjonatką dalekich, egzotycznych podróży. Tym razem tematem spotkania były Himalaje, a dokładnie trekking w rejonie Annapurny. Spotkanie odbyło się 8 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu.

Autorka fotoreportażu z podróży w najwyższe góry świata opowiadała młodzieży jak krok po kroku realizowała swoje  marzenie i jak wielką przygodą okazała się wspomniana wyprawa. Potem  szczegółowo przedstawiła kolejne punkty ekspedycji, m.in.: tajemnicze Katmandu, Wielką Stupę, wędrówkę przez dżunglę i bezdroża Himalajów, wreszcie Annapurna Base Camp i  Poon Hill. Opowiadała o interesujących, nowo poznanych osobach, z którymi wyruszyła w podróż, o tym jak musiała zmierzyć się chorobą wysokościową i oswoić lęk w pokonywaniu – wiszących nad przepaściami – licznych mostów. Wspomniała również, że obecnie  jest w trakcie przygotowań do następnego wyjazdu, którego celem będzie m.in. Sri Lanka, Malezja i Singapur.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania p. Małgorzacie Dorożyńskiej, młodzieży z Zespołu Szkół w Moryniu oraz wychowawcom p. Annie Moszkowskiej i Ilonie Włodarczyk.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu