Dzień Dziecka 2021 w Moryniu

6 czerwca 2021r. w Moryniu, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią wirusa sars cov2, odbył się festyn dla najmłodszych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.


Na placu zielonym przy ul. Szerokiej na uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi występ Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Ukulele z MOK w Moryniu (instr. Ewa Kwiecień), gry i zabawy, Show Klauna Tomi’ego czyli pełna ciepła i zaskakujących sytuacji podróż klauna do świata ożywionych przedmiotów, żonglerka ogniem, elementy iluzji scenicznej, autorskie piosenki, lalki marionetki. Był to spektakl w interakcji z publicznością w każdym wieku.
Odbyły się również warsztaty kuglarskie – nauka kręcenia talerzami cyrkowymi, ćwiczenie równowagi na rola bola, zabawy z maczugami i kółkami oraz wielkie bańkowanie, podczas którego do dyspozycji dzieci i dorosłych były urządzenia do baniek. Rozdawane były także różnego rodzaju figury ze skręcanych balonów.
Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu udostępniła wszystkim chętnym wozy strażackie, które można było zwiedzić i wykonać w nich pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie osoby biorące udział w imprezie otrzymały słodki poczęstunek.

Organizator festynu Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania OSP
w Moryniu, dzieciom i rodzicom za udział w zabawie, za niepowtarzalną atmosferę i mile spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu