32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. – pod takim hasłem odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce.

Moryń rozpocznie „granie” w sobotę 27 stycznia – 18. edycją biegu – „Policz się z cukrzycą”, Start biegu, meta i baza mieścić się będą na terenie Zespołu Szkół w Moryniu, ul. Dworcowa 6a w „Zielonej klasie” (za boiskiem trawiastym na terenie szkoły). Trasa to ok. 2-kilometrowa pętla. Biegamy i chodzimy z kijkami dla zabawy, bez rywalizacji, miejsc, pomiaru czasu. Możesz pokonać tyle pętli, na ile starczy Ci sił i zapału. Bieg bez opłaty startowej, wszystkie zebrane pieniądze przeznaczamy na WOŚP.

LINK DO TRASY: https://www.alltrails.com/…/map-january-11-2022-7-55-am…

REGULAMIN: https://drive.google.com/…/1Lypx07TzBOfVGZ0qpY2…/view…

28 stycznia od rana na terenie naszej gminy wolontariusze z Zespołu Szkół w Moryniu będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. O godz. 10:00 w sali gimnastycznej ZS rozpocznie się 17. Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia, podczas którego siatkarze również będą kwestowali na rzecz WOŚP.

O godz. 12:00 na PLAŻY W GĄDNIE rozpocznie się MORYŃSKO-MIESZKOWICKIE MORSOWANIE dla WOŚP. Zupa dla wszystkich, wspólne ognisko oraz kwesta na rzecz WOŚP.

O godz. 16:30 w sali Geoparku zapraszamy na koncert pt.: “ZIMOWY POWIEW JAZZU” w wykonaniu zespołu WONKY TOWN

Ponadto: przejażdżki quadem i pokaz sprzętu OSP w Moryniu, kiermasz drobnych przedmiotów przekazanych na WOŚP.