6. Przegląd Twórczości Dziecięcej

20 czerwca o godz. 17.00 w Zielonym Zakątku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu odbył się 6. Przegląd Twórczości Dziecięcej z koła plastycznego, rysunkowego, szachowego oraz wokalistów z MOK. W tym wyjątkowym dniu, jakże ważnym dla każdego młodego artysty, zaprezentowany został dorobek twórczy uczestników zajęć w roku szkolnym 2022/2023. Wystawa plastyczna przedstawiała prace wykonane przez dzieci i młodzież pod kierunkiem instr. plastyki Barbary Sobolewskiej oraz instr. Beaty Dziedzic-Szewczyk. Na scenie muzycznej zaprezentowali się wokaliści i instrumentaliści z koła muzycznego pod kier. Anastazii Sikozy.

Te wszystkie barwne, wyselekcjonowane prace przedstawiały piękno przyrody, martwą naturę, kompozycję, architekturę, ukazując przy tym znajomość różnych technik malarskich i rysunkowych, a także znajomość barw i kształtów.

Za całoroczną, systematyczną i wytrwałą pracę uczestnicy wszystkich zajęć w MOKu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami przygotowanymi przez ośrodek kultury.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania instruktorom p. Beacie Dziedzic-Szewczyk, Barbarze Sobolewskiej, Magdalenie Kiełbasie, Anastazii Sikozie i Piotrowi Suchomskiemu za wspaniałą pracę, trud, wytrwałość w dążeniu do celu i wreszcie za uśmiech, radość i wiedzę przekazywaną młodym artystom, bo jak mówił Janusz Korczak:

dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata
a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje..
.”.

Z całego serca dziękuję wszystkim rodzicom, za Państwa wyrozumiałość, wsparcie,
pomoc, a także bardzo dobre relacje z kadrą instruktorską . Wszystkim dzieciom – uczestnikom naszych zajęć – dziękujemy za to, że po prostu jesteście! Życzymy Wam dalszych, wspaniałych sukcesów, niegasnącej motywacji i energii do działania.

Marta Cacek

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury

w Moryniu