„Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – H. Bechlerowa Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Moryniu

Kolorowy, bury, mały, duży w kubraczku lub bez… każdy z nas miał lub ma swojego ulubionego misia. Pluszak jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Święto Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Dzień ten stał się okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspólnego świętowania ulubionego przyjaciela dzieci.

W związku z tym, w piątek 24 listopada Miejską Bibliotekę Publiczną w Moryniu odwiedziły przedszkolaki z grup Słoneczek oraz Pszczółek wraz z opiekunkami. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece, następnie przywitały się z misiem, który przeczytał najmłodszym „Misiowe wierszyki”. Maluchy z uwagą i zainteresowaniem słuchały misia oraz chętnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania. Nie zabrakło wspólnego tańca, a także znanej piosenki „Jadą, jadą misie”. Na zakończenie każdy otrzymał kolorowankę oraz słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania dzieciom i opiekunom za udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia.

bibliotekarz
Magdalena Kiełbasa
MBP w Moryniu