Kabaret ŁOWCY.B oraz Konrad KONY Czarkowski gwiazdami „Wieczoru z kabaretem 2019” – relacja!

W minioną sobotę 15 czerwca b.r. w Moryniu odbyła się V edycja „Wieczoru z kabaretem”. O godzinie 17.00 na scenie pojawiły się Stwory-Głodomory czyli odbyło się wielkie show dla dzieci. Tytułowe stwory to wielkie lalki o imionach Cytryn, Głodomor i Rózia, które zabawiały maluchy, m.in. śpiewając razem z nimi najbardziej znane piosenki z ulubionych bajek oraz muzycznych programów dziecięcych. 

Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści
z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod kier. instr. Ewy Kwiecień. Kolejną niespodzianką była parodia gwiazd muzyki kina i teatru przez lalki typu Muppets. Interakcja z widownią wprawiła widzów w dobry humor i nikogo nie pozostawiła obojętnym. Wśród parodiowanych gwiazd pojawiła się Cher, Beata Kozidrak, Zespół Abba, Kalina Jędrusik, Edyta Górniak, Kayah, Violetta Villas.

Gwiazdą wieczoru był Kabaret Łowcy.B – czyli mieszanka spontaniczności i improwizacji w najnowszym programie pod piekielnie mocnym tytułem “Jaka to melodia”. Była to nowa i zaskakująca odsłona łowieckiego spojrzenia na żarty. Absurdalny humor na wyciągnięcie ręki, której nikt nie utnie. Słowa – klucze to: szyk i elegancja, rodzina i mafia, multimedia i muzyczne swawole. Wszystko po to, żeby było śmiesznie! Jedyny kabaret, który grał muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Wielokrotnie nagradzani na najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach kabaretowych.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka, którą poprowadził Dj Fafiq, serwując dużą dawkę muzyki energetycznej – czyli hitów lat 80/90-tych, współczesnych i discopolo.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu, p. Sławkowi Szpejnie za pomoc w organizacji imprezy, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Starego Objezierza za wyśmienite potrawy i ogólną obstawę gastronomiczną oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu.

Marta Cacek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu