„Majówka 2022” w Moryniu

W minioną niedzielę 1 maja br. na rynku miejskim w Moryniu oraz w sali moryńskiego Geoparku miała miejsce uroczystość z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem organizatorów było uzmysłowienie wszystkim przybyłym na uroczystość, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu w/w święta, jak szczególnym symbolem jest godło państwowe i flaga narodowa – oznaka wolnego i niepodległego państwa, widoczny i wymowny atrybut naszych najcenniejszych wartości – szczególnie w obecnej sytuacji, gdzie u naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie toczy się krwawa walka o wolność.

Festyn majowy rozpoczął się blokiem zabaw dla najmłodszych odbiorców. Przygotowano moc atrakcji: malowanie twarzy (instr. Barbara Sobolewska, Barbara Sołoducha), bańki mydlane, konkursy, gry i zabawy z animatorką Moniką Kołodziejską. Na scenie muzycznej zaprezentował się Domansky czyli Sylwester Domański – wokalista, autor muzyki i tekstów, promotor polskich poezji, lider i frontman rockowego zespołu Fabryka z aranżami kultowych przebojów lat 80-tych i 90-tych, m.in. takich wykonawców jak Kult, Chłopcy z Placu Broni, Kora czy Wioletta Willas.

Na parkiecie zaprezentowała się para taneczna Julia Tuchewicz i Kamil Mecha – finaliści tegorocznych Mistrzostw Europy w tańcach standardowych, które odbyły się w Wielkiej Brytanii,
w Blackpool. Zdobywcy medali na Grand Prix Polski oraz w Pucharze Polski. W tańcach standardowych – mimo młodego wieku – posiadają najwyższą międzynarodową klasę „S”.
Na co dzień trenują w szczecińskim klubie DanceClub.

W czasie trwania wydarzenia prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz „Dzielnej Kasi” czyli Kasi Maziarz – zmagającej się z niezwykle rzadką chorobą, jedną z najcięższych postaci mutacji w genie GNB1.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom za uczestnictwo w wydarzeniu.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu