Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2023

W miniony piątek 10 listopada, o godz. 18.00 w sali moryńskiego biura Geoparku, odbyła się uroczystość z okazji obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Patronat honorowy nad uroczystością sprawował Burmistrz Morynia Józef Piątek, który swoim wystąpieniem podkreślił ogromną wagę święta, a następnie, po zakończeniu części artystycznej, uroczyście w asyście przedstawicieli Rady Miejskiej w Moryniu, dyrekcji Zespołu Szkół w Moryniu, duchownych oraz mieszkańców gminy złożył wiązankę kwiatów pod obeliskiem na moryńskim rynku. Okolicznościową wiązankę złożył również Radny Rady Powiatu Henryk Kaczmar.

Na scenie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół w Moryniu w montażu słowno-muzycznym pt. „Droga do wolności” pod kier. I. Włodarczyk, J. Pociej, A. Lorenc i A. Woźniak., dzieci i młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod kier. S. Błęckiego, oraz sekcja muzyczna pań z Klubu Seniora, działającego przy MOK w Moryniu, również pod kier. S. Błęckiego.
W kolejnej części programu odbył się koncert w wykonaniu zespołu „Ciepłe Popołudnie”
zWarszawyw składzie: wokal Aleksandra Dzierżawska, instr. klawiszowe Stanisław Szczeciński oraz gitara basowa Paweł Kamiński. Podczas koncertu muzycznego usłyszeliśmy okolicznościowe pieśni patriotyczne polskich legionów, pieśni okresu zaborów i dwudziestolecia międzywojennego. Uroczystość była okazją do zaprezentowania wystawy elementarnej, przygotowanej przy współpracy z Biurem Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie, zatytułowanej „Ojcowie Niepodległości”.

Organizator uroczystości – Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu – składa serdeczne podziękowania wykonawcom i współorganizatorom – młodzieży oraz gronu pedagogicznemu z ZS w Moryniu. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą frekwencję
i aktywne uczestnictwo, szczególnie w wykonywaniu polskich szlagierów okresu międzywojnia.

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury