PAMIĘTAJMY O SENIORACH !!!

Święto Seniora, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok minionych dekad ubiegłego wieku, którego celem jest integracja środowiska senioralnego oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych.

Obchody Światowego Dnia Seniora – to cykl różnorodnych działań mających na celu zwrócenie uwagi na szeroko pojęte zdrowie ludzi starszych, podniesienie jakości życia seniorów i zwrócenie uwagi na problemy ich dotyczące oraz podejmowania przy tej okazji próby wzmocnienia więzi pokoleniowych, jak i integrowania środowiska seniorów.

            W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy podeszłego wieku. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:

  • 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,
  • 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora,
  • 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora,
  • 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora

W Polsce seniorzy czyli, osoby powyżej 60+ roku życia, stanowią 24,85% populacji, do 2050 roku będą stanowić aż 40,4%. Inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne obchody Dni Seniora będą nieco inne niż w ubiegłych latach, jednak nie możemy zapominać o Seniorach, życząc Im wszystkiego co najlepsze, pięknych, słonecznych dni, spełnienia marzeń, zrozumienia, rzeczywistego wsparcia adekwatnego do potrzeb, rozwoju pasji, satysfakcji z podejmowanych działań, realizacji wyznaczonych celów. Życzymy Państwu również stale towarzyszącego dobrego samopoczucia i zadowolenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć praktycznych Klubu Seniora, działającego  przy MOK w Moryniu pod kier. Katarzyny Krysiak.

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami!!!

Marta Cacek

dyrektor MOK w Moryniu