Podsumowanie zawodów biegowych oraz festynu sportowo – rekreacyjnego w Moryniu.

Największym tegorocznym wydarzeniem promującym gminę Moryń był 22. Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko oraz festyn pn. „Sport i rozrywka”, które odbyły się 23 lipca br. W zawodach na dystansach 4 i 15 km łącznie wzięło udział 143 zawodników.

W kategorii generalnej w biegu na 15 km wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ślusarczyk z czasem 01:03:19, miejsce II Steffi Skara, miejsce III Hanna Skiba. Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Hryciuk z czasem 00:50:15, miejsce II Paweł Gadomski, miejsce III Przemysław Augustyniak. W biegu na 4 km w kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Przybylska z czasem 00:19:35, miejsce II Galyna Shehynska, miejsce III Żaneta Chwyć. Najlepszymi zawodnikami z Gminy Moryń okazali się: wśród pań – Kamila Kowalczyk
(15 km) i Justyna Mularczyk (4 km), wśród panów – Bartosz Kwaśniewski, Mateusz Żmudzki i Jarosław Bartyszak (15 km) oraz Mariusz Strelczuk, Piotr Prędkowski i Wiesław Chomont (4 km). Zawody biegowe uświetnił pokaz zawodników z UKS Karate Kyokushin w Moryniu, przygotowany przez sensei Piotra Kosa.

W godzinach popołudniowych odbyły się zabawy animacyjne dla najmłodszych, połączone z działaniami profilaktycznymi przeciwko uzależnieniom. Na scenie zaprezentowali się artyści Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu Anastazjia Sikoza oraz Piotr Suchomski. Gwiazdą estrady był zespół folkowo – rokowy Mitra z Gdyni. Ponadto na scenie wystąpili: Trio harmonijkowe „Animato” ze Szczecina oraz Thomas reprezentujący styl dance.
Zabawę dla wszystkich poprowadził DJ Fafiq – Hubert Krysiak z Morynia.

Za pomoc w realizacji wydarzenia Dyrektor MOK w Moryniu serdecznie dziękuje:

• dyrekcji i pracownikom ZGKiM w Moryniu,
  • dyrektorowi Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztofowi Jazowi
  • Małgorzacie Jaz, Małgorzacie Szczepańskiej z ZS w Moryniu
  • druhom Ochotniczych Straży Pożarnych w Moryniu i Witnicy
  • Naczelnikowi Wydziału Prewencji i funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Chojnie i Moryniu
  • Piotrowi Kosowi – UKS Karate Kyokushin Moryń
  • Sławomirowi Jaskowi – pilot biegu
  • Marcelowi Cackowi – II pilot biegu
  • Sołtysom i mieszkańcom Sołectw Przyjezierze, Gądno
  • mieszkańcom Morynia i gminy Moryń
  • Maciejowi Molendzie