KONCERT z okazji DNIA KOBIET

Życzeniami z okazji Dnia Kobiet, złożonymi przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztofa Koneckiego, w imieniu własnym oraz Burmistrza Morynia Józefa Piątka, rozpoczął się koncert 10 marca w sali moryńskiego Geoparku.

Niezwykły koncert jazzowy zagrała grupa muzyczna Wonky Town z Bydgoszczy, prezentując autorskie kompozycje wykorzystujące w sposób kolektywny całe spektrum muzycznych pomysłów, aranżacje znanych utworów rockowych oraz utwory nawiązujące do styli muzycznych takich jak bossa nova, blues, funk czy fusion.

Ogromną niespodziankę sprawiły panie z Klubu Seniora, które po zaledwie trzech próbach muzycznych – pod kierunkiem instruktora Sławomira Błęckiego – zaprezentowały dwa znane wszystkim zgromadzonym przeboje „Suliko” i „Gdybym miał gitarę”, zbierając przy tym wielkie owacje.

Ponadto, na scenie zaprezentowała się także Zosia Płowik – pod kierunkiem instr. muz. Anastazji Sikozy – przepięknie wykonując dwa – znane z różnych list przebojów – hity „Szary świat” i „Siebie zapytasz”.

Wstępem do zbliżającego się w niedalekiej przyszłości koncertu muzycznego, poświęconego twórczości Georges’a Brassens’a – francuskiego barda, poety i kompozytora – był występ Sławka Błęckiego, który zaprezentował jedną z najpiękniejszych ballad tegoż wspaniałego artysty. Utwory Brassens’a z polskimi tekstami na różnych scenach muzycznych wykonywali m.in. tacy artyści jak: Michał Łojewski, Jacek Bończyk, Justyna Bacz, Piotr Machalica, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura czy Iwona Nasiłowska. 

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, który składa serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz publiczności za udział w wydarzeniu.

Marta Cacek

Miejski Ośrodek Kultury

w Moryniu