Wystawa malarska grupy plastycznej “BAROKOWE PERŁY” – relacja

W sobotę 24 lutego b.r., w sali Geoparku odbył się wernisaż VI wystawy prac amatorskiej grupy plastycznej Barokowe Perły, prowadzonej przez instr. Barbarę Sobolewską.

Na wystawie zatytułowanej „Poezją malowane” można było podziwiać dorobek artystyczny ostatniego półrocza osób dorosłych, uczęszczających na zajęcia plastyczne
w MOKu. Grupa malarska powstała wiosną 2021r., czyli trzy lata temu, a na swoim koncie ma już kilka udanych wystaw. W części artystycznej mogliśmy przenieść się w świat poezji, okraszony pięknymi utworami muzycznymi.

Część poetycko-muzyczną przygotowali sami uczestnicy zajęć oraz instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Na scenie zaprezentowali się Natalia Kaczmarek
z córką Marysią, Julia Pawlaczyk, Klaudia Stromczyńska, duet: Anastazja Sikoza
i Sławomir Błęcki, Piotr Suchomski oraz gospodyni wystawy instr. Barbara Sobolewska.

Niespodzianką była loteria mini obrazów, przygotowanych przez artystów, podczas której można było wylosować pamiątkowy obrazek na maleńkiej sztaludze.

Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wernisażu, a przybyłym gościom za niepowtarzalną atmosferę i wspaniałą frekwencję.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.

dyrektor

Miejskiego Ośrodka Kultury